کلینیک شنوایی پارسیان

چگونه می توان سمعک را مقایسه وارزیابی کرد؟

ایده تزیین سمعک بانوان

بلاگ
بازدید: 2667

معرفی سمعک های Costco

بلاگ
بازدید: 734

راهنمای خرید انواع سمعک

بلاگ
بازدید: 1044
چگونه می توان سمعک را مقایسه وارزیابی کرد؟


وقتی در شنیدن چیزهایی که مردم به شما می گویند دچار مشکل می شوید، ممکن است وقت آن باشد که سمعک را در نظر بگیرید.
این دستگاه های الکترونیکی کوچک به تقویت صدا کمک می کنند تا بتوانید در دنیای اطراف خود به برقراری ارتباط و پیشرفت ادامه دهید.
با این حال، قبل از خرید، مطمئن شوید که سمعک ها را مقایسه می کنید تا مطمئن شوید که یکی از آنها متناسب با نیازها و سبک زندگی شما است.
 باید در نظر بگیرید که کدام مدل را تهیه کنید و آیا ویژگی های اضافی، قیمت و راحتی می خواهید.1- به سبک های مختلف سمعک نگاه کنید. چندین سبک اصلی سمعک وجود دارد. موردی که برای شما بهتر کار کند به ترجیح شخصی، و ارزیابی موافقان و مخالفان هر یک بستگی دارد.
در نظر بگیرید که استفاده از دستگاه آسان است، راحتی آن چقدر است و قابل مشاهده است.
بهتر است که لیست اولویت های خود را یادداشت کنید. بین هزینه، دید، راحتی و سایر ویژگی هایی که هنگام بررسی مدل های مختلف مشاهده می کنید،
نیازهای خود را از بیشترین به کمترین اهمیت خود بنویسید. این می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام مدل مناسب شماست.
برای مشاوره با پزشک یا پزشک شنوایی سنجی خود مشورت کنید. چیزی از این قبیل را بپرسید ، "آیا می توانید با توجه به اهدافم مدلی از سمعک را برای من توصیه کنید؟"2- برای کمترین دید یک کانال کاملاً درون کانال (CIC) یا مینی CIC را انتخاب کنید. این مدل دقیقاً درون مجرای گوش شما قرار می گیرد و کوچکترین و کم دیدترین مدل موجود است.

این می تواند به کاهش شنوایی خفیف تا متوسط ​​در جمعیت بزرگسال کمک کند.


مزایای استفاده از این نوع سمعک ها:

 به غیر از کمترین میزان دیده شدن ، احتمال ایجاد صدای باد نیز کمتر است.


معایب استفاده از این نوع سمعک ها:

از باتری های کوچکتری استفاده می کند که سختی اداره می کنند و دوام زیادی ندارند. دارای ویژگی های اضافی مانند کنترل میزان صدا یا میکروفن جهت دار نیست. بلندگو می تواند توسط جرم گوش مسدود شود.
یک مدل درون کانال (ITC) را بررسی کنید. این مدل همچنین به گونه ای سفارشی طراحی شده است که تا حدی در مجرای گوش شما قرار می گیرد
و همچنین کاهش شنوایی خفیف تا متوسط ​​را برای بزرگسالان بهبود می بخشد. مانند مدل CIC ، کمتر از سبک های بزرگتر قابل مشاهده است.
البته بیشتر از CIC ها قابل مشاهده است، و گاهی اوقات بلندگو توسط موم گوش مسدود می شود.


مزایای استفاده از این نوع سمعک ها:

 می تواند شامل ویژگی هایی باشد که CIC نمی تواند از آن استفاده کند ، به عنوان مثال ، لغو بازخورد ، پخش بی سیم با بلوتوث و سایر دستگاه ها، و دافع موم در برخی از مدل ها.

معایب استفاده از این نوع سمعک ها:

استفاده از این ویژگی ها ممکن است سخت باشد زیرا دستگاه بسیار کوچک است و همه ویژگی ها در دسترس نیستند.

.


4- برای استفاده راحت تر و ویژگی های بیشتر، مدل داخل گوش (ITE) را امتحان کنید. این مدل به دو روش طراحی شده است ؛
مدل پوسته کامل به صورت سفارشی ساخته شده است که در بیشتر قسمت کاسه ای شکل گوش خارجی شما قرار می گیرد و نیمه پوسته در نیمه پایین قرار می گیرد. هر دو کاهش شنوایی خفیف تا شدید را بهبود می بخشند.


مزایای استفاده از این نوع سمعک ها:

می تواند شامل ویژگی هایی مانند کنترل میزان صدا باشد که مدل های کوچکتر نمی توانند از آن استفاده کنند. به دلیل اندازه بزرگ تر، می تواند آسان تر باشد  وعمر باتری بیشتری دارد زیرا باتری بزرگتر است.


معایب استفاده از این نوع سمعک ها:

 بیشتر در گوش دیده می شود. ممکن است سر و صدای باد بیشتری نسبت به مدل های کوچکتر داشته باشد. جرم گوش هنوز می تواند بلندگو را مسدود کند.

5- برای انعطاف پذیری بیشتر کاربر، به دنبال مدل پشت گوش (BTE) بروید. BTE پشت گوش شما نشسته و با لوله ای که به گوشواره متصل است ، بالای گوش شما قلاب می کند. گوشی به صورت سفارشی ساخته شده و در مجرای گوش شما قرار می گیرد. این مدل کلاسیک است و هر کسی می تواند از آن استفاده کند - برای همه سنین و تمام سطوح کم شنوایی مناسب است.


مزایای استفاده از این نوع سمعک ها:

 می تواند صدا را بهتر از سبک های دیگر تقویت کند. تقریبا هر کسی می تواند از آن استفاده کند.
معایب استفاده از این نوع سمعک ها:
صدای باد بیشتری را می گیرد بزرگتر و به طور کلی مشهودتراست. (هرچند برخی از مدلهای جدید از مدلهای قدیمی ظریف تر و کمتر دیده می شوند).

6- برای گزینه BTE با دید کمتر ، مدل گیرنده در کانال (RIC) یا گیرنده گوش (RITE) را انتخاب کنید. مشابه BTE ، این مدل ها پشت گوش قرار می گیرند و از طریق یک سیم بسیار کوچک به یک بلندگو در کانال متصل می شوند.


مزایای استفاده از این نوع سمعک ها:

قسمت پشت گوش شما کمتر دیده می شود.


معایب استفاده از این نوع سمعک ها:

نسبت به مدل های سنتی BTE در معرض مسدود شدن بلندگو توسط موم گوش است.

7- یک مدل متناسب برای کم شنوایی خفیف تا متوسط ​​را بررسی کنید. این مدل نیز مشابه BTE است ، پشت گوش قرار می گیرد و با یک لوله نازک به یک بلندگو در کانال متصل می شود.
با این وجود کانال گوش را بسیار بازتر نگه می دارد. این باعث می شود که صدای فرکانس پایین به صورت طبیعی تری وارد گوش شود در حالی که صدای فرکانس بالا را با سمعک تقویت می کند. 

بازدید: 679تاریخ انتشار : 1399/07/07