کلینیک شنوایی پارسیان

بررسی سمعک های سیگنیا زیمنس

راهنمای خرید انواع سمعک

بلاگ
بازدید: 1270

زیمنس سیگنا چیست ؟

زیمنس یک شرکت چند ملیتی در آلمان است که در زمینه های مختلف صنعتی کار می‌کند. یکی از شاخه هایی که شرکت زیمنس در آن پیشتاز است، تولید تجهیزات پزشکی می باشد. معروف ترین برند سمعک در دنیا سیگنیا است که زیر مجموعه‌ی شرکت زیمنس است. این شرکت برای بهبود شنوایی افراد کم شنوا، سمعک تولید می کند. شرکت سیگنیا انقلاب بزرگی در سال ۲۰۱۶ در زمینه ی تولید سمعک های با کیفیت برای افراد کم شنوا ایجاد کرد.
Signia logo
 سمعک پارسیان: مرکز شنوایی و تجویز سمعک در اصفهان


برند زیمنس برای ساخت سمعک های خود دو ویژگی فوق العاده دارد:

او به هدف خود، یعنی کمک به بهبود شنوایی بهتر برای افراد کم شنوا و ارتقا سطح شنوایی آن ها، در ساخت سمعک های شرکت خود پایبند است.
جایگاه خودش را به عنوان برترین شرکت تولید کننده ی سمعک در بازار جهانی باز کرده است.
پایبندی به این موارد باعث شده است که برند زیمنس، سالانه به عنوان بهترین برند سمعک، از تکنولوژی های جدید خود برای افراد کم شنوا به مشتریان خود عرضه کند.

ویژگی های سمعک های سیگنا

انتقاد های بسیار زیادی به سمعک های قدیمی بود. یکی از شکایت هایی که همیشه از سمعک های قدیمی شد این بود که فرد صدای خودش را به طور طبیعی نمی شنید، در محیط های شلوغ دچار مشکل بود و درک گفتار درستی از صحبت های اطرافیان نداشت. ولی با ورود سمعک های NX و Primax به خاطر پردازنده هایی که درشان به کار رفته بود بسیاری از مشکلات سمعک های قدیمی را حل کردند. سمعک های NX و PRIMAX سمعک های تولیدی شرکت زیمنس سیگنا هستند.
 
سمعک زیمنس به خاطر داشتن تکنولوژی OVP توانست مشکل شنیدن صدای خود کاربران را حل کند. گفته می‌شود با استفاده از این تکنولوژی، کاربر می تواند صدای خود را تا ۷۵ درصد واقعی بشنود.
 
علاوه بر این، سمعک های زیمنس به خاطر تکنولوژی پیشرفته ای که دارند، می‌ توانند به صورت وایرلس دو سمعک را به یکدیگر متصل کنند. نتیجه این کار این است که فرد، شنوایی بهتر و تشخیص گفتار عالی تری دارد. این تکنولوژی صدا های اضافه و نویز محیط را سرکوب می‌کند و که صدایی با کیفیت عالی به فرد می دهد.

 

سمعک های سیگنا:

جدیدترین سمعک های زیمنس که به تازگی به بازار آمده اند، سمعک های signia Xperience نام دارند. 
این مدل سمعک توانایی شنیدن و درک گفتار را در محیط های زیر به فرد کم شنوا می دهد:
 
 • مکالمه در محیط های پر سروصدا
 • مکالمه دراتومبیل
 • سینما و تئاتر
 • مهمانی
 • محیط شغلی
 • خرید
 • محیط های عمومی
 • محیط های خارج از خانه
 • رستوران
 • جلسات گروهی یا کلاس
 • مکالمه یک به یک
 • خانه
 signia Xperience hearing aids
 
با به بازار آمدن signia Xperience بار دیگر مفهوم جدیدی به سمعک اضافه شد. این سمعک قابلیت درک گفتار در محیط های پر سر و صدا را کاربر می دهد. همچنین از پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای تحلیل صدای محیط اطراف، بهترین تجربه ی شنیداری را به کاربر هدیه می کند.
 
وقتی کاربر حرکت می کند بر شنوایی او تاثیر میگذارد. تکنولوژی YourSound با استفاده از پردازش های حرکتی خاصی که با استفاده از حرکت فرد انجام می دهد، صدایی از هر زمان، واقعی تر به کاربر می رساند. برای مثال این تکنولوژی محیط را بررسی می کند و با توجه به محیطی که کاربر در آن قرار دارد پردازش های دقیق تر و با جزئیات بیشتری برای تفکیک صدا انجام می دهد و بهترین آن را به گوش کاربر می رساند.
 

شخصی ‌سازی صدا با توجه به محیط کاربر

همانطور که کاربر در طول روز به مکان های مختلفی می رود و دائماً در حال حرکت است، سمعک با استفاده از تکنولوژی YourSound  خودش را مطابق با نیازهای او تطبیق می دهد و با محیط سازگار می شود این تکنولوژی میفهمد که فرد کجاست و چه کاری انجام میدهد.
 

پردازش صوتی پویا

صدا و گفتار طبیعی را تحت هر شرایطی حتی هنگان راه رفتن و حرکت فراهم می کند.
 

پردازش صدای خودِ کاربر

این قابلیت به کاربر این امکان را می دهد که به صورت بهینه شده، صدای خودش را بشنود. چیزی که در استفاده از تکنولوژی YourSound برای کاربر مهم است، پیش بینی شرایط و موقعیت، و در نتیجه تقویت صدا متناسب با آن شرایط است.
سمعک هایی که از تکنولوژی YourSound شرایط کاربر را حدس می زند، صداها را بر اساس همان وضعیت تقویت می کند.
 

سمعک Styletto سیگنیا:

بیشتر افرادی که به استفاده از سمعک نیاز دارند، به دلیل شکل ظاهری آن و تصوری که در هنگام استفاده ی سمعک، از خود دارند، علاقه ای به زدن سمعک ندارند. سمعک Styletto این مشکل را حل کرده است و با ظاهری شکیل و طراحی ظریف برای چنین افرادی طراحی شده است.
در واقع این سمعک یکی از بهترین و اولین سمعک های SLIM-RIC در جهان است.
سمعک Styletto، ترکیبی از Signia Nx و طراحی زیبا و شیک است.
از دیگر ویژگی های سمعک Styletto سیگنیا، میتوان به شارژر جدید آن اشاره کرد که کاربران به شارژر قابل حمل و کوچکی که دارد می توانند کل روز با خیالی آسوده از آن استفاده کنند.
 

سیستم پردازش سمعک Signia Nx

سمعک  Signia Nx در سال 2017 معرفی شد. با استفاده از این سمعک کاربر می تواند صدای خودش را به خوبی بشنود و در محیط های پر سر و صدا به خوبی در مکالمات شرکت کند.
 
سمعک‌هایی که با این این تکنولوژی به بازار عرضه شده اند:
 
 •  Styletto
 • Pure Charge&Go Nx
 • Pure 312 Nx
 • Pure 13 Nx
 • Pure 10 Nx
 • Motion Charge&Go Nx
 • Motion 13 Nx
 • Silk Nx
 • Insio Nx


سمعک Pure Charge&Go Nx سیگنیا:

سمعک Pure Charge&Go Nx همه ی قابلیت های تکنولوژی Signia Nx را دارد. از دیگر ویژگی های آن میتوان به داشتن تکنولوژی TeleCare 3.0 برای کنترل از راه دور، اتصال بلوتوث عالی و قابلیت شارژر بی سیم اشاره کرد. صدای خود کاربر نیز با استفاده از تکنولوژی OVP  با کیفیت عالی به گوش خودش می رسد. در نتیجه در مکالمات، بهتر شرکت می کند.
 
به دلیل داشتن شارژر همراه، کاربر سمعک، دیگر نگران تمام شدن شارژ باتری نیست و به راحتی با تکنولوژی Charge&Go سمعک خود را شارژ می کند.
Pure Charge&Go Nx Hearing Aids
 
ویژگی‌های اصلی:
شنیدن صدای کاربر، توسط خودش با تکنولوژی  (OVP)
بهترین کارکرد در محیط‌ های پر سر و صدا و شلوغ
ارتباط بلوتوثی و Ultra HD
استفاده از اپلیکیشن myControl App
سرویس کنترل ریموت با TeleCare 3.0
امکان استفاده از کراس (CROS) برای افرادی که کم شنوایی یک ‌طرفه دارند.
با تکنولوژی StreamLine TV صدای تلویزیون به زیبایی به سمعک منتقل می شود.
همچینی با استفاده از تکنولوژی StreamLine Mic قابلیت پاسخگویی به تلفن، شنیدن موسیقی و ... فراهم می شود. فقط کافی است آن دستگاه قابلیت اتصال بلوتوثی داشته باشد.

آشنایی با دیگر سمعک های سیگنیا

 
سمعک‌ های پشت گوشی شرکت زیمنس سیگنا، Motion نامیده می‌شوند.
سمعک‌ های داخل گوشی که سفارشی ساخته می‌شوند Insio نام دارند.
سمعک ‌های نامرئی CIC که پیش‌ ساخته و آماده هستند، Silk نام دارند.
سمعک ‌های رسیور داخل کانال، (Pure (RIC/RITE نامیده می‌شوند.
سمعک‌ های رسیور، داخل کانال گوش (Slim-Ric) باریک، Styletto نامیده می‌شوند. 
بازدید: 980تاریخ انتشار : 1399/05/19